Bir İnternet sitesinin tüm SEO Gelişim Süreci boyunca yakından takip edilerek, üst sıralara getirilmesi sürecinin yönetilmesine SEO Danışmanlığı denilmektedir. SEO Danışmanlığı süreci boyunca, rakipler ve sektör sürekli analiz edilir ve kıyaslamalar yapılır. Sitenin eksik yönleri tespit edilir bunların kapanması için çeşitli girişimlerde bulunulur.

Biz Arifoglu.Net Web Tasarım ve İnternet Hizmetleri olarak seo danışmanlık hizmetini profesyonelce sunmaktayız. Seo kurumsal firmalar için önemli yatırım getirebilecek büyük bir pazardır. Danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız bu alanda uzman bir iş ortağı ile çalışmanız çok doğru olacaktır.

SEO Danışmanlığı, bir firma bünyesinde SEO Uzmanı çalıştırılarak gerçekleştirilebileceği gibi, SEO Firmaları ile çeşitli anlaşmalar yapılarak da gerçekleştirilebilmektedir. Firmalarla yapılan anlaşmalar, farklı şekillerde olabilmektedir. Bunlardan birisi aylık bazda düzenli SEO Danışmanlığı, diğeri ise hedef bazlı SEO Danışmanlığıdır.

Aylık SEO Danışmanlığı

Sektör, rakipler ve sitenin tüm durumları değerlendirilir ve rapor çıkarılır. Daha sonra ortaya çıkarılan bu rapora göre planlı bir çalışma gerçekleştirilir. Her ay sonu yapılacak raporlamalarla, aylık sağlanan verim değerlendirilir. Her ay sonunda gelişmeler göz önünde bulundurularak bir sonraki ay için yeni plan ve taktikler uygulanır.

Hedef Bazlı SEO Danışmanlığı

Bu SEO Danışmanlığı şeklinde ise site sahibinden alınacak somut hedeflere ulaşma için gerekli tüm çalışmalar ve sürecin yönetimi gerçekleştirilir. Bu danışmanlık türünde en dikkat edilen kriterler şu şekildedir;

  • Sitenin şu anki konumu
  • İstenilen hedef
  • Rekabet düzeyi

Hedef bazlı SEO Danışmanlığında daha çok genel bir optimizasyon yerine, bir veya birkaç anahtar kelimede hedefe ulaştırma çalışması gerçekleştirilmektedir. Çalışmanın zorluğu ve garanti şartları sebebiyle iş verenler tarafından daha çok tercih edilir ancak bu çalışma türünü gerçekleştirebilecek SEO Uzmanı ve SEO Firması sayısı da kısıtlıdır. SEO Danışmanlığındaki başarı kriterlerinin somut olması, SEO Danışmanlarının üzerindeki sorumluluğu arttırmaktadır.Çalışma yapmayı planladığınız SEO Danışmanlarının, referansları, kendi firma veya şahıs sitelerinin konumları, garanti ve sözleşme şartları incelenerek doğru karar verilmelidir.

Seo Danışmanı ile Çalışmak Neler Kazandırır?

  • Ürünlerinizi göstermek üzere ürününüzü veya hizmetinizi talep edebilecek nitelikteki bireyleri hedeflemenin en iyi yollarından biridir.
  • Müşterileriniz tam da ürününüzü ya da hizmetinizi ararken ona ürününüzü arama motorlarında en hızlı ve en doğru biçimde gösterilir.
  • Müşterileriniz ilgili arama sözcüklerinde sizinle ön sıralarda karşılaştığında, sunduğunuz hizmet ya da üründe çok tercih edildiğinizi düşünür ve sizinle iletişime geçer.

SEO kavramı, günümüzde bütün web sayfaları yöneticilerinin bilgi sahibi olması gereken bir kavramdır. Web sitenizin arama motorlarında özellikle de Google’da keşfedilebilir olması SEO çalışmaları yardımıyla gerçekleşir. Ancak bazen sadece SEO (arama motoru optimizasyonu) kavramının terim anlamını bilmek yeterli olmamaktadır. Sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilmek için ve arama motorlarında başarılı olabilmek için bütün SEO kurallarına hakim olmak gerekir. Tam olarak bu noktada sizlere sunmuş olduğum özel SEO hizmetleri ile web sayfalarınıza yönelik profesyonel çözümler üretiyoruz.

 

Riski Siz Değil Biz Alıyoruz

Arama Motorları Optimizasyonu riskli bir işlemdir. Bu aşamada sizin risk almanıza izin vermiyoruz ve sizin yerinize biz risk alıyoruz.

Esnek Fiyat Politikası Sunuyoruz

Size, istediğinizden ve hayal ettiğinizden daha fazlasını sunuyoruz. Cüzi fiyatlarla arama motorlarında görünme imkanı sunuyoruz. Üstelik sözleşme ile garanti altındasınız.Piyasada bu işi yapan birçok firma var. Bir kısmı gerçekten başarılı işler çıkartıyor ancak bir kısmı da sitenizi bataklığa sürükleyebilir.

Seo hizmeti olarak yapılacakları kısaca özetlemek gerekirse:

Sayfa Optimizasyonu

Çalışmaya başlamadan önce sitenizi bütün hatları ile kontrol ediyoruz. Sayfada varolan hataları rapor haline getirip tek tek düzeltiyoruz.

Profesyonel olarak sayfa optimizasyonu, web sitenizin tüm sayfaları üzerinde anahtar kelimelerinizin yaygın olarak kullanılması ve sayfalardaki metin ve meta verilerinin (bir kaynağın ya da verinin öğelerini tanımlayan bilgiler) doğru olarak tanımlanması işleridir.

Rekabet ve Pazar Analizi

Her projemize pazar ve rekabet araştırması yaparak başlıyoruz. Sizinle aynı içerikte olan sitelerin artılarını ve eksilerini rapor haline getiriyoruz. Bu rapor doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Anahtar Kelime Analizi

Sitenizle alakalı anahtar kelimeleriniz ve alt kelimeleriniz ile ilgili ayrıntılı bir rapor çıkartıyoruz. Bu işin en önemli faktörlerinden biri anahtar kelime analizidir. Yanlış anahtar seçimleri siteyi yanlışa götürür. Bu nedenle anahtar seçimlerinin doğru yapılması gerekir.