Peki nedir E- Ticaret ?

İnternet kullanımın hızla artması, internet kullanımının her geçen gün farklı amaçlar teşkil etmesine yol açmıştır. Bu kullanım amaçlarından bir tanesi de çeşitli platformlarda internet üzerinde kullanılan pazarlama  teknikleridir. Bu denli hızla yayılan kullanımın firmalar içinde bir artısı olacağı düşünülecek ki E- Ticaret kavramı ortaya çıkmıştır.Geleneksel pazarlama tekniklerine ek olarak yapılan bir dijital pazarlama tekniğidir. Yani  E- Ticareti firmaların hizmet ve mallarının reklamını, tanıtımını, satışını,dağıtımını,alışını ve ödemesini internet üzerinden online olarak yapılması olarak tanımlayabiliriz. Firmalar bu teknik sayesinde amaçladığı hedef kitlede de dahil olmak üzere çok geniş bir kitleye satış yapabilmektedir. Tabi sadece üreticinin kullandığı bir platform değildir, tanımında da bahsedildiği üzere tüketicilerinde aramış olduğu mal ve hizmetleri basit ve uygun bir yolla almasını da sağlamaktadır. Size sunduğumuz olanaklar ve web sayfanız sayesinde firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin geniş ve ayrıntılı tanıtımını yapabilir, müşterilerinize, bayi ve dağıtım organizasyonlarınıza bilgi ulaştırabilirsiniz.

Dinamik web sitesi diğer adıyla ” İçerik Yönetim Sistemi (Content Management System) “ tüm görsellik ve içeriğin bir yönetici tarafından güncellendiği veya değiştirildiği bir yazılımdır. Site içerisinde herhangi bir konunun başlığı veya içeriği değişecekse, bunu web sitesinin yönetim panelinden ilgili konu başlığını seçip birkaç işlemde tüm değişiklikler yapılabilir. Böylece zaman kayıplarına neden olan güncelleşme ortamları yerine, sizi bu sıkıntıdan kurtaran gün geçtikçe yenilenen ve gelişen teknoloji ve deneyimizle saniyelere denecek hızda yapabilirsiniz. Üstelik tüm değişiklikler site içerisinde anında yayın ortamına sunulur.

E-Ticaretin üretici ve tüketici için kısaca faydalarından bahsedelim isterseniz.

Tüketici için E-Ticaretin getirileri ne derseniz ilk akla gelen tabiki kolay ulaşılabilir olmasıdır. Yani tüketici alacağı ürün ya da hizmeti sokak sokak gezmeden bir tık ile elde etmiş oluyor.
Böylece zamandan tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda alacağı ürün veya hizmet için E- Ticaret sayesinde farklı seçenekler de önüne serilmiş oluyor. Tüketici bu sayede hem zevk ve beğenisine hem de bütçesine en uygun olan ürün ve hizmeti seçebiliyor. Bunun yanı sıra E- Ticaretin güvenilir olması tüketici açısından tercih edilmesinin bir nedenleri arasındadır. Gelişen teknoloji ve güvenlik ağları ile E- Ticaret yapılan siteler tüketiciler bu sayede alışverişlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeimkânı bulabilmektedir.

 E-Ticaretin Firmalara Faydaları

  • Firmanın internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşur.
  • Elektronik ortamda saniyeler içinde veriler aktarıldığından zamandan tasarruf gerçekleşir.
  • Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunulmaktadır.
  • Sanal mağazanız , maddi yükünüzü azaltır.
  • Stok , maliyet bilgileri elektronik ortamda olduğu için tedarikçi firma stok yapmak durumunda kalmaz. Stoğunda ne kadar ürünü olduğunu ve bu ürünlerden kaç tane sattığını bilir.
  • Firmaların büyük bir ofise ihtiyaç duymadan ve belirli bir bölge ile sınırlı kalmadan sanal bir dükkanla sunmuş olduğu ürün ya da hizmetlerini her kitleye ulaştırmasını sağlar.
  • Firmalar ürün ya da hizmetlerini satabileceği / sunabileceği maliyeti daha düşük bir mağazaya sahip olmaktadırlar.
  • Ürünleri ya da hizmetleri hakkında daha net, açık ve detaylı açıklamalar yaparak müşteri potansiyellerini arttırmaktadırlar.
  • Ürün ya da hizmetlerini daha kolay bir şekilde hedef kitlesine sunma imkânına sahip olmaktadırlar.

 

E-Ticaret Sitelerimizdeki Özellikler,

*Eticaret sistemimiz Türkçe yönetim panellidir,
*Orjinal yada lisanslı yazılımlar kullanıyor,
**Mail order post sistemi tanımlıyoruz,
*Kolayca ürün ekle çıkar yapabiliyorsunuz,
*Süreli kampanyalar tanımlayabiliyorsunuz
*Süreli indirimler tanımlayabiliyorsunuz,
*Kupon kodu tanımlayabiliyorsunuz,
*Kayıtlı müşteri tanımlamaları yapabiliyorsunuz,
*Ek olarak seo hizmeti satın alarak ürün bazlı seo çalışması yapılabiliyoruz,
*Ürün Seosu Yapıyoruz,
*Ürün zoom özelliği tanımlıyoruz,
*Müşteri üyeliği yapılabiliyor,
*Eticaret sistemleri üzerine özel sipariş ve özel tasarımlar yaptırmak isterseniz eğer
irtibat numaralarımızdan bilgi paylaşımı yapmanız yeterli olacaktır.